KLASA 3b POZNAJE SYLWETKĘ PATRONA SZKOŁY

W bieżącym roku przypada 250 rocznica kanonizacji Jana Kantego – patrona naszej szkoły. Wartości , które reprezentuje  święty  są ponadczasowe, zawsze aktualne stanowią doskonały wzorzec, służący wychowaniu dzieci.  Legendy o św. Janie Kantym ukazują jego dobroć, wyjątkową wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Poznanie legend przez dzieci z klasy trzeciej b stanowiło inspirację do rozmowy i wykonania prac plastycznych. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem, dodatkowym bodźcem było dla nich ciekawe połączenie technik malowania farbami plakatowymi  oraz rysowania patykiem i tuszem. Prace wezmą udział w Konkursie plastycznym o świętym Janie Kantym.  Bez względu na  wynik konkursu wszystkie dzieci osiągnęły sukces , wzbogaciły swoją wiedzę czego efektem są oryginalne prace plastyczne.

Magdalena  Żużałek-Urbaś