KLASA 3d SADZI ORAZ SIEJE ROŚLINY

Corocznym zwyczajem w klasie III d jest założenie klasowego, zielonego ogródka. I w tym roku dzieci spisały się wzorowo, bowiem doskonale poradziły sobie zarówno z teorią, jak i praktyką, związaną z sadzeniem oraz wysiewaniem roślin.

Dnia 12 kwietnia uczniowie, po przypomnieniu zagadnień związanych z rozwojem  roślin, ochoczo przystąpili do działania. Najpierw przygotowali swoje stanowiska oraz wcześniej zgromadzony, niezbędny warsztat pracy. Następnie z wielką radością wzięli się do dzieła. Posadzili m.in. aksamitki, żonkile, miętę oraz cebulę. Zasiali również rzeżuchę, cebulkę wolską, maciejkę i miętę. Pozostało im teraz uważnie obserwować wzrost roślin oraz dbać o ich rozwój. Oczywiście pamiętają o podlewaniu,  przez co uczą się obowiązkowości  i odpowiedzialności.

Dzięki założeniu klasowego ogródka, dzieci utrwalają przemiany zachodzące w świecie roślin w każdej porze roku, potrafią je wyróżnić i scharakteryzować. Poprzez tego typu działania, przeprowadzone na zajęciach przyrodniczych, możemy uczniom ukazać walory estetyczne przyrody, rozwijać w nich umiejętności poznawcze, oraz kształtować opiekuńczą postawę wobec roślin, zwierząt i środowiska.

Joanna Kołodziejczyk