KLASY 1-3 NA PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM PT. "BAŚŃ O KRÓLOWEJ ŚNIEGU"

Dnia 13 stycznia br., dzieci z klas I – III, udały się do Domu Kultury w Kętach, w celu obejrzenia przedstawienia teatralnego, pt. „Baśń o Królowej Śniegu”. Fabuła baśni Hansa Christiana Andersena, bardzo dobrze wszystkim znana, opowiada o wielkiej przyjaźni i miłości między dziećmi, a także o sile poświęcenia dla kogoś bliskiego.

Podczas spektaklu, aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa, zaprosili dzieci w niezwykłą podróż do krainy Królowej Śniegu, podczas której mali widzowie z wielkim wzruszeniem śledzili historię braterskiej przyjaźni Gerdy i Kaja. Ta jakże piękna, zimowa opowieść, rozgrzała serca wszystkich osób zgromadzonych na widowni. Dzieci były oczarowane bajkową scenografią oraz strojami i rekwizytami, używanymi przez aktorów. Zabawne teksty, wesołe piosenki, efekty świetlne i dźwiękowe, zostały nagrodzone gromkimi brawami. Obejrzane przedstawienie wywarło na wszystkich widzach wielkie wrażenie. Świadczyły o tym rozmowy prowadzone przez dzieci tuż po zakończeniu przedstawienia.

Joanna Kołodziejczyk