KLASY 2d, 2e, 3c, 3d PODCZAS "ŻYWEJ LEKCJI ZOOLOGII"

12 października 2016 r., w naszej szkole odbyła się „Żywa lekcja zoologii”, podczas której uczniowie mogli obejrzeć z bliska żywe gatunki zwierząt.
Przywędrowały, przypełzły i przyfrunęły do nas zwierzęta,  będące przedstawicielami owadów, pajęczaków, płazów i gadów, między innymi: modliszka, karaczany, skorpion, boa dusiciel, żółwiak chiński, gekon,  ptasznik olbrzymi. Podziwialiśmy również aksolotla, czyli płaza, który całe życie pozostaje  w stadium larwalnym. Duże wrażenie wywarła żaba albinos, pozbawiona pigmentu, z czerwonymi oczami - niesamowita! Uczniowie mieli okazję  posłuchać ciekawostek zoologicznych, poszerzyć swoją wiedzę, a także zobaczyć, a nawet dotknąć zwierzęta,  o których dotychczas tylko słyszeli. Prezentowane okazy były małe i duże, szare i kolorowe, a przede wszystkim budzące skrajne emocje. Jedne wywoływały niechęć, drugie zachwyt, a jeszcze inne grozę.
Reakcje uczniów uchwycone na zdjęciach oddają atmosferę, jaka panowała podczas tej wyjątkowej lekcji. Szkoda, że zwierzęta nie mają tak rozwiniętej mimiki jak my, byłoby o wiele ciekawiej!

Joanna Kołodziejczyk