Kolorowo, pysznie i zdrowo jest na Świetlicy!

Od września w naszej świetlicy szkolnej działa klub „Kuchcikowo”, w którym razem z dziećmi odkrywamy pyszne smaki, a także uczymy się jak samemu stworzyć smaczne i kolorowe dania. Zachęcamy dzieci do jedzenia zdrowych produktów, które wcale nie muszą być nudne i nijakie w smaku.

Ostatnio ponownie zagościły u nas owoce i warzywa. Nasi podopieczni dowiedzieli się o wartościach i zaletach tych naturalnych produktów, a mogli przekonać się o tym podczas interesujących zajęć. Co więcej, dzieci miały możliwość samodzielnego przygotowania dla siebie przysmaków z owoców i warzyw.

Podczas zajęć „owocowych” nasi podopieczni poznali tajemnice świeżo wyciskanych soków – przekonali się, że naprawdę nie trzeba wiele, aby taki sok był smaczny. Kolejne zajęcia były połączeniem tego co dobre i zdrowe, z tym co dzieciaki uwielbiają najbardziej – czyli owoców z czekoladą. Na świetlicy zagościło czekoladowe fondue. Z połączenia owoców i gorzkiej, roztopionej czekolady powstał przepyszny deser. Ostatnią z naszych kulinarnych podróży, były zajęcia z warzywami w roli głównej. Uczniowie chętnie przygotowali kanapki – z pokrojonych świeżych jarzyn, z kilku rodzajów zdrowego pieczywa oraz innych dodatków powstały smakowite pomysły na śniadania, kolacje czy też przekąski.

Jesteśmy pewne, że po takich zajęciach nasi świetlicowi wychowankowie wiedzą już, że zdrowo wcale nie znaczy nudno i niesmacznie. Zdrowe jedzenie będzie im się kojarzyło z kolorami, świeżością i różnorodnością i będą starali się dokonywać dobrych wyborów żywieniowych. Dzieci przekonały się, że naprawdę niewiele potrzeba, aby jeść zdrowo – czasem wystarczy tylko ciekawy pomysł, kilka świeżych produktów i pyszny posiłek gotowy!