KONKURS FOX JUŻ ZA NAMI!

27 lutego 2018 r. 25 uczniów z klas 4 -7 szkoły podstawowej oraz II – III gimnazjum wzięło udział w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego `FOX` pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Uczestnicy konkursu mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej rozwiązując test składający się z zadań wielokrotnego wyboru. Część testu stanowiły zadania z obowiązkowej lekturki w języku angielskim na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowiły dla uczniów nie lada wyzwanie jak również pobudzały dociekliwość.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu w maju.

Agnieszka Walecka, Michalina Wójcik