KONKURS MATEMATYCZNY "ALFIK"

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

edycja XXIII

odbył  się w środę 22 listopada 2017

W środę 22 listopada 2017 odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 2 do 7) i gimnazjalnych. Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.

Życząc sukcesów, serdecznie dziękuję za udział w Ogólnopolskim Konkursie „ALFIK MATEMATYCZNY”.

Grażyna Konior