MIKOŁAJKI W KLASACH 1-3

W piątek 4 grudnia klasy 1-3 odwiedził Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. W trakcie spotkania dzieci wręczyły Mikołajowi przygotowane wcześniej laurki, wyrecytowały okolicznościowe wierszyki i rymowanki oraz zaśpiewały specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenkę. Każdy z uczniów z niecierpliwością oczekiwał rozdania prezentów przez Świętego. Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych upominków, życzyły Mikołajowi dużo zdrowia i siły potrzebnej do rozwożenia paczek po całym świecie. Na koniec spotkania zaprosiły gościa do ponownego odwiedzenia szkoły w przyszłym roku lub wcześniej.

Z okazji tego radosnego święta, Dom Kultury w Kętach 7 grudnia zaprosił wszystkie dzieci na mikołajkowe przedstawienie pt.: "Żabi Król" wystawione przez grupę teatralną BAJDURKI , do której należy wielu uczniów naszej Szkoły.

4 i 7 grudnia były dniami pełnymi pozytywnych wrażeń. Oby te emocje wróciły do nas za rok. Są duże szanse, że tak będzie, gdyż dzieci złożyły św. Mikołajowi obietnicę, iż będą grzeczne przez następnych 12 miesięcy. A skoro w przedstawieniu była mowa o tym, że złożoną obietnicę należy zawsze dotrzymać – Mikołaj na pewno odwiedzi klasy 1-3 w następnym roku szkolnym.

Lucyna Matlak
Aleksandra Hankus-Grzywa