MIKOŁAJKI W KLASIE 3d

„6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.”

Tradycją naszej szkoły jest kultywowanie pięknego zwyczaju związanego z postacią św. Mikołaja. Również i w tym roku, ulubiony święty wszystkich dzieci, przybył do nich                      z podarkami.
       Tegoroczne mikołajki uczniowie z klasy III d obchodzili bardzo aktywnie, bowiem czekała na nich moc wrażeń. Najpierw obejrzeli przedstawienie teatralne, podczas którego mogli się przekonać jakie uczucia towarzyszą zabawce, której przeznaczeniem jest bycie świątecznym prezentem. W radosnym nastroju oczekiwania na przybycie niezwykłego gościa, dzieci uczestniczyły również w zabawie. Tańczyły, śpiewały piosenki, a przede wszystkim doskonale się bawiły. Po przybyciu do klasy brodatego pana, uczniowie przecierali oczy ze zdumienia. Aby sprawdzić czy ulubieniec dzieci jest prawdziwy, przytulali się do niego oraz dotykali jego brody. Oczywiście test wypadł pomyślnie! A jakże inaczej! Uczniowie bardzo ucieszyli się z prezentów, jakie zostawił dla nich św. Mikołaj.
       Radości oraz zachwytom nie było końca. Nie obyło się również bez pamiątkowych fotografii.

Joanna Kołodziejczyk