MISTRZOWIE PĘDZLA W JEDYNCE

"Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostanie artystą, w miarę jak dorastasz." powiedział Pablo Picasso.

To prawda, prawie każde dziecko uwielbia malować, rysować, czego nie można powiedzieć o  każdym nastolatku. Duża odpowiedzialność leży po stronie nauczyciela, aby tę naturalną zdolność do ekspresji plastycznej utrzymać jak najdłużej.

Tworzenie sztuki nie tylko pomaga uczniom w rozwoju wrażliwości i wyobraźni, ale sprzyja pobudzeniu kreatywności. Jest to jedna z tych zdolności, które okazują się bardzo przydatne na każdym etapie naszego życia, w życiu osobistym i zawodowym.

Nie wszyscy nasi uczniowie zostaną artystami w przyszłości, ale wielu z nich przejawia uzdolnienia zauważane i doceniane przez profesjonalistów w wielu konkursach.

Prezentujemy poniżej sukcesy naszych uczniów od tych najświeższych, ostatnich, po te z początku roku szkolnego 2016/17 (klasy 4-6 i gimnazjum):

·         Konkursu plastyczny "W świecie Pippi Langstrumpf" organizowany przez Dom Kultury w Ketach.

I miejsce - Anna Bochniak

II miejsce - Julia Kubica

III miejsce – Anna Drabek

·         VII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Lubię Smoki”

Trzy równorzędne nagrody spośród prawie 300 nadesłanych prac otrzymali: Martyna Kliś, Szymon Szafraniec i Julia Kubica

·         Konkurs „Stop dopalaczom” organizowany przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach– I miejsce Justyna Fajfer, wyróżnienie Agnieszka Wadoń

·         Międzynarodowy Konkurs ”Mieszkam w Beskidach”

Kategoria grafika – I miejsce Emil Smolarek, II miejsce Katarzyna Wielgosz

Kategoria rysunek – II miejsce Anna Drabek

wyróżnienie Anna Bochniak, Martyna Kliś

·         XV Powiatowy Konkurs Plastyczny " Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej kolęda, kolęda!"

nagroda -Weronika Zacny,

wyróżnienie -Szymon Szafraniec, Martyna Kliś

·         Konkurs plastyczny w ramach akcji"No promil- no problem"

wyróżnienie Weronika Zacny

·         Regionalny Konkurs Plastyczny „Trzeźwość moja wartość” w Wadowicach

wyróżnienie Katarzyna Byrska

·         III Ogólnopolski Konkurs „Moje miejsce na ziemi”

wyróżnienie Anna Bochniak

Gratulując uczniom i ich opiekunom, życzymy dalszych sukcesów. Połamania pędzli ;)

Agata Płonka