MUZYKA ŚWIATA – KONTYNENTY, PERKUSJA, NATURA

30 stycznia 2018r. odbył się w naszej szkole koncert umuzykalniający. Gościliśmy muzyków z Agencji Muzycznej „Kontra” z panem Dariuszem Wantuchem na czele.

Audycja przybliżyła nam instrumenty perkusyjne z różnych kontynentów. Muzycy zabrali nas w egzotyczną podróż do Hiszpanii, gdzie przeszliśmy szybki kurs klaskania do muzyki flamenco, odwiedziliśmy razem Tybet i Karaiby. Pokazali nam jakie znaczenie miały instrumenty dla rozwoju kultury różnych narodów, oraz jak bezpośrednio za ich pomocą – można naśladować naturę.

Poznaliśmy takie instrumenty jak: DJEMBE, DARABUKA, OCEAN DRUM, STEEL DRUM, SPRINGDRUM, KAJON, KALIMBA, CHIMES, CROTALE  i wiele innych instrumentów.

Odbyło się pięć audycji, w których wzięli udział niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na koniec każdego koncertu ku uciesze wszystkich cała widownia wraz z prowadzącymi stworzyła zespół wokalno-instrumentalny by wykonać utwór „In the Jungle” z filmu „Król Lew”.