NA SZKLE MALOWANE – KLASA 3d Z WIZYTĄ W MUZEUM

24 maja 2018 r. uczniowie klasy III d wybrali się do Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, aby wziąć udział w warsztatach plastycznych „Na szkle malowane”.
Malowanie na szkle to bardzo stara sztuka. Jak dawniej, także i dziś, wykorzystuje się ją do zdobienia szkła użytkowego oraz ozdobnego. W trakcie zajęć dzieci poznały historię i zwyczaje malowania na szkle, a następnie same mogły spróbować swoich sił w tej dość trudnej technice plastycznej. Podczas warsztatów powstały piękne dzieła, które uczniowie wręczyli swoim mamom z okazji ich majowego święta.
Zajęcia bardzo się wszystkim podobały i nawet ci, którzy nie mają specjalnych uzdolnień plastycznych, z zaangażowaniem wykonywali swoje prace, aby móc zobaczyć świetny efekt końcowy swoich starań.

Joanna Kołodziejczyk