Nagrody w konkursie "Młody Poliglota" już rozdane.

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w potyczkach angielsko-niemieckich, do których zaprosiła nas Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu – organizatorzy konkursu "Młody Poliglota".

W grudniu 2017 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach szkolnych, aby wyłonić 3 najlepszych, którzy potrafią komunikować się w równie dobrym stopniu po angielsku i niemiecku.

Do finału przeszli Zuzanna Blachura z III B, Wiktor Fajfer i  Konrad Rybak z II A, którzy w lutym wraz z 102 innymi uczniami z naszego powiatu i okolic wzięli udział w etapie finałowym w Oświęcimiu. Przez 90 minut bardzo dzielnie zmagali się z testem obejmującym dwujęzyczne zadania zamknięte (rozumienie tekstu słuchanego i czytanego) oraz zadania otwarte (znajomość środków językowych, wypowiedź pisemna).

Serdecznie gratulujemy Zuzannie Blachurze i Konradowi Rybakowi, którzy zostali wyróżnieni w tym konkursie i na gali podsumowującej konkurs otrzymali dyplomy, nagrody i medale wręczone przez Jacka Krupę – Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Zbigniewa Starca – Starostę Oświęcimskiego.

Wszystkich, którzy czują, że języki obce, nie są mu obce zapraszamy za rok do wzięcia udziału w konkursie.

A.S.