NAJLEPSI W II GMINNYM KONKURSIE O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

9 maja 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kętach odbył się II Gminny Konkurs Historyczny pod Patronatem Burmistrza Gminy Kęty. Konkurs nosił tytuł; “Jedynie czyn ma znaczenie! Działalność Józefa Piłsudskiego”.
Zmagania przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy polegał na przygotowaniu gazety poświęconej Piłsudskiemu i wykonaniu portretu bohatera.

W drugim etapie, 3-osobowe drużyny z pięciu szkół gminnych rywalizowały w konkursie wiedzy. Nasza drużyna w składzie: Alicja Kubica z klasy II B, Katarzyna Wielgosz i Dominik Dyduch z klasy II C była najlepsza! Zdobyliśmy I miejsce i Puchar Burmistrza Gminy Kęty.
Również portret Marszałka Piłsudskiego wykonany przez Martynę Rusek z klasy II B zajął I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: A.L.