O TYM, JAK KLASY I-III POGŁĘBIŁY TAJNIKI SAVOIR-VIVRE’U

Co to jest savoir-vivre? To wiedza o tym, jak właściwie zachować się w różnych sytuacjach. Nie tak łatwo jednak zostać dobrze wychowanym małym dżentelmenem lub też dobrze wychowaną małą damą.

Dnia 13 marca uczniowie z klas I-III wybrali się do Domu Kultury w Kętach na spektakl „Kuba i  Buba czyli savoir-vivre dla dzieci”. Przedstawienie, które zaprezentowali aktorzy z Teatru Współczesnego w Krakowie, w humorystyczny sposób ukazało widzom trudną sztukę dobrego zachowania. Dzięki sympatycznemu rodzeństwu – Kubie i Bubie, uczniowie dowiedzieli się czy młodszy powinien wyciągać rękę do starszego i czy zamiast kłótni nie lepiej skorzystać z magicznych słów – dziękuję, przepraszam i proszę. Niesforne rodzeństwo podpowiedziało również w jaki sposób należy odkładać sztućce po skończonym posiłku i dyskretnie ziewać.

Zgrabne, sympatyczne i dowcipne sytuacje z życia codziennego na pewno będą zapamiętane i utrwalone dzięki lekkiej, muzycznej formule spektaklu. Na uwagę zasługuje także świecąca scenografia gabinetu pana Waldemara oraz srebrny kostium BonTona – jedno i drugie przydało wrażeń i klimatu niezwykłości teatru.

Joanna Kołodziejczyk