ODBLASKOWA AKCJA W JEDYNCE.

Odblaskowa akcja w Jedynce.

W dniu 20 listopada 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach wzbogaciła się o komplet 50 kamizelek odblaskowych dla uczniów oraz 150 odblaskowych zawieszek. Środki na ten cel pozyskano od zarządu Dzielnicy Stare Miasto dzięki staraniom policjantów z Komisariatu Policji w Kętach. Kamizelki w jaskrawo-żółtym kolorze z odblaskowymi paskami mają służyć poprawie bezpieczeństwa uczniów podczas wycieczek, spacerów po mieście itp. Są one opatrzone w nadruki – z przodu herb Kęt, a z tyłu napis „Kęty - moja mała Ojczyzna”.

Z odblaskowym podarunkiem przybyli do naszej szkoły:

członek zarządu Dzielnicy Stare Miasto - pan Maciej Matusiak

oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kętach - st. sierż. Michał Wolf i sierż. szt. Jan Zontek.

Przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym - co nam dają odblaski i jaskrawe kolory. Dzieci usłyszały również jak zadbać o bezpieczeństwo podczas wycieczek szkolnych i wszelkich wyjść poza teren szkoły, a także gdzie i jak szukać pomocy w przypadku odłączenia się od grupy szkolnej lub rodziców.

Naszym darczyńcom podziękowali sami zainteresowani czyli uczniowie oraz dyrektor szkoły - pani Ewa Sedeńko.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Nie była to jedyna akcja promująca bezpieczeństwo w naszej szkole. Na początku roku szkolnego najmłodszych uczniów szkoły odwiedził policjant - pan Rafał Łysoń, który przeprowadził z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W innym terminie wszyscy uczniowie klas 1 SP otrzymali odblaskowe opaski. W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach przystąpiła do programu „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY”, w ramach którego uczniowie dowiadują się wiele o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich. Więcej o programie można się dowiedzieć na naszej stronie lub klikając w link http://www.policja.pl/pol/kalendarium/260,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-przez-caly-rok-szkolny.html.