OGÓLNOPOLSKI KONKURS "ORZEŁ INFORMATYCZNY"

W dniu  23 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Informatyczny”  przeznaczony  dla uczniów od klasy II do klasy VII szkoły podstawowej. Rozgrywany był w 3 kategoriach wiekowych: klasa II-III, klasa IV-V, klasa VI-VII.

Konkurs informatyczny w każdej kategorii był  testem jednokrotnego wyboru składającym się z 21 pytań o  różnym stopniu zaawansowania. Do każdego pytania podane zostały 4 odpowiedzi, z których tylko jedna odpowiedź była poprawna. Skala trudności pytań konkursowych została tak przygotowana, aby wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.  Czas pisania testu wynosił 60 minut.

Konkurs cieszył się zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. W kategorii klas II-III wzięło udział 7 uczniów  (3 d,3 c). W kategorii klas IV –V wzięło udział  24 uczniów (4 a, 4 c, 4 d, 4 e, 5 b). W ostatniej kategorii klas VI-VII  4 uczniów (VI a, VII a).

Konkurs popularyzował  naukę przez zabawę. Dał uczniom   możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski  oraz okazję do aktywności, samodzielności i współzawodnictwa.

Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu.

J. Wójcikiewicz-Paw