OKO W OKO Z JESIENIĄ , CZYLI ZAJĘCIA PRZYRODNICZE W KLASIE 3d

W jesienny, słoneczny dzień uczniowie klasy III d wybrali się na spacer, aby uważnie przyjrzeć się zmianom zachodzącym w przyrodzie w najbardziej kolorowej porze roku.
Po drodze dzieci rozpoznawały i nazywały różne gatunki drzew liściastych oraz ich owoce. Przypomniały sobie omawiane niedawno na zajęciach różnice pomiędzy budową drzewa, a krzewu, a także odświeżyły swoją wiedzę dotyczącą roli, jaką pełnią drzewa w życiu człowieka. Niezbędnym przyrządem małych obserwatorów przyrody była lupa, za pomocą której „badali” korę drzew oraz przyglądali się budowie liści. Dzieci wsłuchiwały się również w szum drzew, a nawet przytulały się do nich w celu dodania sobie energii.
Przez cały czas trwania zajęć wszyscy uczniowie podziwiali piękną, różnobarwną szatę przyrody, a także zbierali liście do jesiennych bukietów.
Zajęcia w terenie sprawiły dzieciom ogromną frajdę, a wyśmienita pogoda sprzyjała obserwacjom przyrodniczym!

Joanna Kołodziejczyk