OLIMPIADA MALUCHA W "JEDYNCE"

28 listopada 2015 r. w hali OSiR w Kętach odbyły się gminne zawody dzieci w wieku 7, 8 i 9 lat. Olimpiada Malucha to gminna inicjatywa mająca na celu poprawę sprawności fizycznej dzieci oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Zawody poprzedzone były szkolnym etapem, w którym koordynatorzy wraz z wychowawcami i nauczycielami wychowania fizycznego wyłonili spośród dzieci klas 1-3 szkoły podstawowej po trzech chłopców i trzy dziewczynki z rocznika. Do reprezentacji każdej ze szkół wybranych zostało najlepszych 18 młodych sportowców.

Reprezentacja ZSG nr 1 w Kętach wystartowała w składzie:

Gromczak Magdalena 1a

Jura Wiktoria 1a

Drabek Lena 1c

Pękala Kamil 1c

Rams Bartosz 1b

Szlagor Olivier 1e

Jekiełek Wiktoria 2a

Kozłowski Susan 2a

Handy Zuzanna 2b

Nikiel Antoni 2a

Walasek Kacper 2e

Własiński Szymon 2c

Makuch Sonia 3a

Komędera Kaja 3a

Kubica Wiktoria 3c

Handy Olivier 3c

Kierpiec Kamil 3c

Tobiasiewicz Michał 3c

W Olimpiadzie Malucha wystartowali uczniowie wszystkich szkół podstawowych Gminy Kęty. Łącznie w zawodach wzięło udział około 160 osób. Dzieci startowały w czterech konkurencjach: biegu na 25 m, biegu wahadłowym 4x15 m, skoku w dal z miejsca oraz rzutu piłką lekarską 1 kg. Trzy najlepsze wyniki z każdej konkurencji nagradzane były medalami osobno w kategorii chłopców i dziewcząt. Każdy dał z siebie wszystko, a zawody minęły w miłej sportowej atmosferze.

Nasi medaliści:

Rams Bartosz