PIKNIK RODZINNY

Szkoła na majówce

„Miej czas na Pracę, to cena sukcesu.

Miej czas na Myślenie, to źródło potęgi.

Miej czas na Zabawę, to sekret młodości(...)”

Taka myśl przyświecała organizatorom X Pikniku Rodzinnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Kantego w Kętach, który odbył się 19 maja 2018 r. na terenach rekreacyjnych przy ul. Sobieskiego 36. Samą imprezę poprzedziło wiele tygodni przygotowań, w które zaangażowali się: Rada Rodziców, rodzice uczniów naszej szkoły, Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Już „bladym świtem” o godzinie 7.00 rodzice wraz z panami konserwatorami rozpoczęli pracę, efektem której pusty o tej porze plac przy stadionie Hejnał zapełnił się miejscami do siedzenia, stołami, stoiskami z ciastem, lodami, kiełbaskami i nagrodami. Nie zabrakło oczywiście sceny  i nagłośnienia.

Oficjalnego otwarcia Pikniku dokonano około godz. 12.00.

Nasz Rodzinny Piknik oferował coś dla ciała i coś dla ducha. W radosny nastrój wprowadzili nas uczniowie szkoły prezentując swoje niezwykłe umiejętności wokalne, taneczne i muzyczne. Kontynuacją występów artystycznych był koncert zespołu „Włóczykije” z Bielska – Białej. Tematami ich  piosenek jest: miłość, przyjaźń, afirmacja życia, pokój na świecie. Zespół porusza tematy ważne dla świata i każdego z nas, a  tytuły piosenek mówią same za siebie:  „We are the world”, „Imagine”, „Hevenu shalom alechem”, „Heal The World”, „La fuerza de la amistad”. Tunia i Tralalandia zabrała dzieci w bajkowy, roztańczony i rozśpiewany świat gdzie dobrej i mądrej zabawy nie ma końca.  Utalentowana pani Marta, tytułowa Tunia i jednocześnie właścicielka firmy, porwała nie tylko najmłodszych w wir radosnej zabawy. Zabawa i edukacja to hasła roztańczonej Tralalandii o czym każdy mógł się przekonać.

Na Pikniku ważnym elementem programu były zawody sportowe i poczucie rywalizacji, która dawała uczestnikom sporą dawkę serotoniny, a ta jak wiadomo jest źródłem dobrego humoru:) Nie brakowało go nikomu, bo zmaganiom sportowym nie było końca. W ramach Pikniku odbyły się rozgrywki piłki nożnej dla uczniów szkoły podstawowej oraz mecz piłki siatkowej dla uczniów gimnazjum. Rozegrano również tradycyjny pojedynek siatkarski Rodzice kontra Nauczyciele zakończony wynikiem 2:1 dla Nauczycieli. O godzinie 16.00 rozpoczął się wyczekiwany Maraton Zumby prowadzony przez panią trenerkę tańca i właścicielkę studia Funky Feet panią Katarzynę Kuriatę. Uczestnicy żwawo tańczyli w rytm muzyki i dopiero zachodzące za drzewami słońce wskazywało, że nawet taneczny maraton pora zakończyć, oczywiście w … tanecznym rytmie. Mali goście i milusińscy mieli wiele radości przy zjazdach i podskokach na kolorowych dmuchańcach i trampolinach.

Jak piknik, to kosze pełne smakołyków, czyli coś na ząb.  Mogliśmy posmakować kiełbasek, bigosu czy prażonek. Zapach potraw z grilla, serwowanych przez panów z Rady Rodziców roztaczał się daleko nad pobliską rzekę Sołę i zapewne niejednemu mieszkańcowi naszego miasta ciekła przysłowiowa ślinka:). Na smakowity deser zapraszały panie ze stoiska gastronomicznego i oferowały domowe wypieki.

Konkurs z nagrodami dopełniał całości piknikowania, bo przecież każdy lubi niespodzianki. Nagród było całe mnóstwo i co najważniejsze, każdy coś wygrał.

Jak to  na prawdziwej majówce bywa, wszystkie miejsca były wypełnione gwarem świetnie bawiących się gości, uczniów z rodzinami, pracowników szkoły oraz mieszkańców naszego miasta. Wspólna zabawa nie odbyłaby się bez ogromnego zaangażowania ludzi dobrej woli-sponsorów i Przyjaciół Szkoły, którzy szczodrze przyczynili się do atmosfery Pikniku. Czas przeznaczony na myślenie, czyli cała logistyka Pikniku zaowocował istotnie radosnym sukcesem. Gorące, jak pogoda w tym dniu, podziękowania kierujemy do:

ü  głównych sponsorów Pikniku czyli wszystkich rodziców uczniów Szkoły Podstawowej  nr 1 w Kętach, którzy aktywnie włączyli się w jego organizację

ü  sponsorów głównych nagród w konkursie na hasło promujące „Aktywne wakacje”:

Ø  Centrum Sportu i Tańca „Funky Feet”

Ø  ICD Stacji Kontroli Pojazdów, Kęty, ul. Głowackiego

Ø  Szkoły Języków Obcych „KABA”, Kęty, ul.  Jana III Sobieskiego

Ø  firmy tech.net.pl Paweł Mejza, Kęty,  ul. Mickiewicza

Ø  sklepu „ROBOT”, Kęty, ul. Kościuszki

Ø  gazety Kurier Małopolski Zachodniej

Ø  Eugeniusza i Rafała Piechów - Restauracyjka „Zacisze” w Bulowicach

Ø  „Futbolpark”, Kęty, ul. Młodzieży Polskiej

Ø  Centrum Zoologicznego „Kameleon”, Kęty,  ul. Krakowska

Ø  p. Mariusza Lachety

Ø  Apteki „Nowa Duża”, Kęty, ul. Sobieskiego

Ø  Banku Pekao oddział Kęty

Ø  Centrum Medycznego „SYNTONIC”

Jak co roku wsparci nas darami Przyjaciele naszej szkoły, którym serdecznie z głębi serca dziękujemy:

Sklep Obuwniczy. Trendy But, Kęty

Dwornik Wiesław, Sklep mięsno – wędliniarski, Kęty

Cherry Fitness Club, Kęty

U Bartka. Księgarnia, Kęty

Cukiernictwo Orliccy. Produkcja wyrobów cukierniczych, ciasta okolicznościowe, Kęty

Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej GLAMOUR, Kęty

TS PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA

Ryszard Kliś – rodzic

INWAŁD PARK, Inwałd

Kolejny Piknik Rodzinny Jedynki dopiero za rok, ale już mamy wieści, że są chętni do pomocy w przygotowaniach. To sekret naszego sukcesu, zawsze łączymy pracę z myśleniem, a to owocuje wspólną, świetną zabawą. Tymczasem, zanim przebrzmią ostatnie dni maja, jeszcze przed nami pracowite dni, ale warto pamiętać:

Ludzie nie przestają się bawić dlatego, że się starzeją; oni starzeją się dlatego, że przestają się bawić”.

Rada Rodziców informuje, że dochód z tegorocznego Pikniku wyniósł 10 150,00 zł.

Aby poczuć atmosferę naszej wspólnej zabawy, zajrzyjcie proszę do galerii zdjęć:

Agata Wróbel-Rejman