PIÓRNIKI DO AFRYKI

Akcja Piórniki dla Afryki

W krajach afrykańskich szkoła to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci. Miejsce, w którym każde z nich może poczuć się docenione i wreszcie miejsce, w którym dzieci mogą odkrywać swoje marzenia. Nie każdy uczeń w Afryce może cieszyć się takimi pomocami edukacyjnymi jakie posiadają dzieci w Europie. Dlatego rozpoczynamy w naszej szkole akcję Piórniki do Afryki”.

Cel  – podarować piórniki dzieciom, które często pierwszy raz w życiu mogą otrzymać ten podstawowy, uczniowski atrybut.

Potrzebne są piórniki nowe, każdy wyposażony w podstawowe przybory, takie jak: długopis, ołówek, kredki, temperówka, linijka i gumka. Ważnym wyposażeniem piórnika musi być także lizak, który sprawi dzieciom ogromną radość.

Wyjdźmy poza ramy naszej szarej codzienności i odważmy się uczynić wielką rzecz poprzez tak prosty gest. Pomyślmy ile radości sprawimy dzieciom, rysując uśmiech na ich twarzach. Ten z kolei na pewno pokoloruje nasz świat.

Zachęcamy osoby indywiduane oraz klasy do skompletowania piórnika lub piórników i przekazanie ich do pani Magdaleny Brózdy lub pani Aleksandry Sroki. Piórniki można także przekazać poprzez wychowawcę. Osoby i klasy biorące udział w akcji zostaną wpisane na stronie naszej szkoły jako sponsorzy akcji, otrzymają również uwagi pozytywne.

Zachęcamy do poinformowania o akcji także w swoich rodzinach lub sąsiedztwie, może ktoś z nich również będzie chciał wesprzeć ten szczytny cel.

Zapraszamy! Akcja trwa do 11 czerwca.

Magdalena Brózda

Aleksandra Sroka