Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę !

Wzorem lat ubiegłych, z okazji Dnia Św. Franciszka patrona i opiekuna zwierząt, którego święto obchodzimy 4 października zorganizowaliśmy  w szkole akcję zbiórki karmy dla zwierząt z przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Ćwiklicach  „Przystani Ocalenie”.

Naszym priorytetem było  wsparcie  naszych braci mniejszych w ramach akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. To tam swój dom znajdują zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta takie jak: bydło, trzoda chlewna, konie, psy, koty oraz inne zwierzęta.

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy  by nasze dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują swojego miejsca, swojego „pana”. Czasem jednak mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone  w okrutny sposób. A czasem wręcz odwrotnie są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Niestety, taki  jest los wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać ! Dlatego uczmy się i pomagajmy !

Zebraliśmy w sumie ponad  150 kg  karmy suchej , mokrej wraz ze smakołykami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali choćby najmniejszą rzecz  na pomoc schronisku, także tym, którzy poświęcili i poświęcają swój czas i pracę, aby poprawić sytuację  zwierzaków. Wasza zaoferowana pomoc jest  bezcenna. Dzięki otrzymanym darom, Podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt będą mieć zapewniony posiłek w okresie zimowym.

Jeszcze raz dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji celów akcji !

Cieszymy się, że poruszyliśmy Wasze serca.

DZIĘKUJEMY!!!

Liczymy na dalsze lata owocnej współpracy!

Członkowie oraz opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu „Jedynka”