Potyczki z angielskim i niemieckim w kęckiej „Jedynce”

Konkursy językowe organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kętach stanowią stały element kalendarza imprez edukacyjnych naszego miasta. Placówka od wielu już lat zaprasza uczniów z Kęt i okolicznych terenów do udziału w konkursach języka niemieckiego i angielskiego. Ich celem jest zachęcenie młodzieży do sprawdzenia swoich możliwości, poszerzania wiedzy wykraczającej poza podstawę programową, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności językowych oraz zmierzenia się w „walce” z innymi, podczas której zawsze wygrywa najlepszy. Dla nauczycieli-opiekunów konkursy to finał efektywnej pracy z uzdolnioną młodzieżą oraz dodatkowy sposób motywowania uczniów do pracy.
A sukces ucznia, staje się także sukcesem zawodowym nauczyciela i źródłem satysfakcji dla obu stron.

O atrakcyjności wyżej wymienionych imprez świadczy bardzo liczny udział młodzieży we wszystkich konkursach oraz fakt, że są one wysoko cenione przez nauczycieli. Konkursy języków obcych otwierają na inne kultury, uczą tolerancji i podsycają chęć odkrywania nowych horyzontów.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursów są nauczycielki naszej placówki:
p. Katarzyna Wysogląd – nauczyciel języka angielskiego i p. Małgorzata Czech – nauczyciel języka niemieckiego. Ich wspólną inicjatywą jest dwujęzyczny konkurs „Mały Poliglota”.

ü  23 kwietnia odbył się XVI Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Do You Speak English?” o Puchar Burmistrza Gminy Kęty dla uczniów gimnazjów.

ü  26 kwietnia zorganizowany został XV Konkurs Języka Niemieckiego „I Ty możesz zostać Europejczykiem” o Puchar Burmistrza Gminy Kęty dla uczniów gimnazjów.

ü   8 maja odbyła się VIII edycja Konkursu Języka Angielskiego ”English is Easy!” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Kantego w Kętach dla uczniów szkół podstawowych.

ü  16 maja stał pod znakiem zmagań uczestników III Konkursu Angielsko – Niemieckiego „Mały Poliglota”  pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty dla uczniów szkół podstawowych.

W tych dniach w naszej szkole licznie stawili się nauczyciele-opiekunowie ze swoimi uczniami pragnącymi sprawdzić swoje umiejętności językowe. Niezależne komisje powołane przez organizatora dokonały oceny prac konkursowych oraz umiejętności konwersacyjnych w języku obcym, a wyniki zostały przesłane do szkół biorących udział w konkursach.

Uroczyste podsumowanie wszystkich wyżej wymienionych imprez edukacyjnych oraz wręczenie laureatom i ich opiekunom pucharów, nagród i dyplomów odbędzie się  6 czerwca 2018r. w murach Szkoły Podstawowej nr 1. Gościem honorowym będzie Burmistrz Gminy Kęty - fundator pucharów i nagród w trzech konkursach. Puchar i nagrody w konkursie „Mały Poliglota” ufundowała Rada Rodziców przy naszej szkole.

Zachęcamy uczniów wraz z opiekunami do udziału w kolejnych edycjach konkursów. Niech nadal będą one ważnym momentem w kalendarzu roku szkolnego
i pozwalają uczniom doskonalić umiejętności  językowe i zdobywać laury zwycięstwa, a nauczycielom dają wiele radości z pracy z młodzieżą.

Katarzyna Wysogląd