PRZEBIEG AKCJI „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” W KLASIE II A

Światowy projekt UNICEF „Wszystkie kolory świata” w tym roku szkolnym, dzięki paniom: Małgorzacie Czech i Annie Haczek (które go koordynują) po raz pierwszy zagościł
w murach naszej szkoły. Głównym jego celem (w tym roku) jest pomoc dzieciom w Angoli poprzez zebranie środków finansowych na zakup dla nich szczepionek ratujących życie.

Uczniowie klasy II a i ich rodzice bardzo aktywnie włączyli się do tej akcji.

Wszystko zaczęło się od udziału dzieci w zajęciach „Wszystkie kolory świata”. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się co to jest UNICEF i poznały ciekawostki dotyczące kraju afrykańskiego, jakim jest Angola. Obejrzały krótki film przygotowany przez UNICEF dotyczący warunków życia dzieci w Angoli oraz spot reklamowy o szyciu laleczek, które mogą uratować czyjeś życie. Zanim dzieci zdecydowały, z jakiego kraju będzie pochodzić ich lalka, zostały również zaznajomione z rasami ludzkimi.

Chęć uszycia wraz z dzieckiem lalki zadeklarowało 14 rodziców. 7 grudnia – w sali 15 pojawiło się 14 pięknych lalek, pochodzących z różnych zakątków świata. Każde dziecko opowiedziało historię swojej „szmacianki” i przedstawiło jej imię oraz kraj pochodzenia.

Na tym zakończył się etap klasowy projektu „Wszystkie kolory świata”. Pozostałe działania związane z tą akcją (m.in. zbiórka funduszy na zakup szczepionek dla dzieci
z Angoli) będą miały już charakter szerszy – szkolny i zostaną podsumowane w późniejszym czasie.

Ze swojej strony bardzo dziękujemy za zrozumienie, pełne zaangażowanie i inwencję twórczą wszystkim rodzicom z klasy II a, którzy włączyli się w akcję.

Katarzyna Puchała

Małgorzata Paw