PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT. „SZALONE BAJECZKI Z DZIADUNIA TECZKI”

„Wiersze są skarbnicą żywej mądrości” -  ta myśl legła u podstaw stworzenia spektaklu pt. „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”, na które 27 października 2017 r., uczniowie klas I-III wybrali się do Domu Kultury w Kętach.
      W przedstawieniu wykorzystano utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima,    a także zastosowano szereg zabiegów, aby skupić uwagę dzieci. Światła, muzyka, dekoracje, rekwizyty… można tak wymieniać i wymieniać. Najważniejsze jest jednak to, co swoją grą na scenie przedstawiła czwórka aktorów z Kieleckiego Teatru Lektur. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiły, że dzieci same głośno odpowiadały na pytania stawiane przez aktorów. Prowadzone przez nich zabawne dialogi kwitowane były przez najmłodszych salwami śmiechu. Na koniec spektaklu wybrani uczniowie zostali zaproszeni na scenę, by pomóc aktorom w prezentacji utworu Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Zaproszenie na scenę było dla młodych widzów wielkim przeżyciem.
      Na zabawie i śmiechu miło upłynął uczniom czas. Dzięki obejrzeniu przedstawienia do ich głów została wprowadzona kolejna dawka klasyki polskich wierszy. Cel został osiągnięty. „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki” ożyły.

Joanna Kołodziejczyk