ROZTAŃCZONA JEDYNKA

„Człowieku, naucz się tańczyć,
Bo aniołowie w niebie
Nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić”.
Święty Augustyn

Taniec jest doskonałym sposobem na aktywną formę spędzania czasu. Ma on na celu zaspokojenie potrzeby ruchu, tworzenia, odprężenia i ekspresji.

W piątek, 21 września, odbyły się w naszej szkole warsztaty taneczne. Dzieci i młodzież, pod okiem profesjonalnych instruktorów tańca nowoczesnego oraz hip-hopu, już od samego poranka dały się porwać tanecznym uniesieniom w rytm muzyki. Najpierw była konkretna rozgrzewka, a następnie nauka ciekawego układu choreograficznego. Każdy uczeń, i ten młodszy i ten starszy, włożył w swoją pracę ogrom wysiłku i serca. Od wszystkich tancerzy biła dobra energia. Była radość, świetna zabawa i co ważne – zaangażowanie uczniów. Krótko mówiąc - była moc! I o to właśnie chodzi.

Taniec wyrabia poczucie rytmu, słuchu, swobodę i płynność ruchów. Elementy tańca i układy choreograficzne przyczyniają się do umiejętności i łatwości obcowania w towarzystwie. Ruch i taniec z jednej strony mają istotne znaczenie dla rozwoju osobowości człowieka, z drugiej zaś mogą stać się istotnymi elementami terapii, ponieważ ruch znosi napięcie mięśniowe, emocjonalne, daje odprężenie. Przy okazji doskonałej zabawy następuje wzmocnienie mięśni, a także rozwija się koordynacja ruchowa.

Piątkowe zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę! A nuż po tych, jakże wesołych, wygibasach przy muzyce, część dzieci poczuło zainteresowanie tańcem i połknęło bakcyla, aby rozwijać swoje pasje i talenty w tym kierunku.

Joanna Kołodziejczyk