SADZENIE KWIATÓW W KLASIE 3a

Nadeszła wiosna, a wraz z nią sezon na prace ogrodowe, m.in. na sianie i sadzenie kwiatów. Czy można wykonywać prace ogrodowe w sali lekcyjnej? Można. Przekonaliśmy się o tym 4 kwietnia (tuż po powrocie z wielkanocnej przerwy świątecznej).

Naszą klasę odwiedził Gość – pani Lidia Biernat – biolog i zarazem pracownik naszej szkoły. Pod Jej okiem mieliśmy sadzić bratki, stokrotki i krokusy oraz siać rzeżuchę i maciejkę.

Przed zabraniem się do pracy, z uwagą i zainteresowaniem wysłuchaliśmy naszego Gościa. Pani Lidia przypomniała nam budowę kwiatu oraz warunki niezbędne dla rozwoju roślin. Podzieliła się z nami także kilkoma ciekawostkami dotyczącymi świata roślin. To wręcz nie do wiary, że w XVII wieku za jedną cebulkę tulipana można było kupić wieś…

Po części teoretycznej, zabraliśmy się do pracy. Każdy z nas chciał wziąć czynny udział w tworzeniu „klasowego ogródka”. Z zaangażowaniem i dokładnością podejmowaliśmy się kolejnych czynności, tj. robienie dołków, wkładanie cebulek i sadzonek, obsypywanie ich ziemią, sianie nasion oraz podlewanie.

Praca dostarczyła nam mnóstwa satysfakcji. Teraz naszym zadaniem jest codzienna, systematyczna
i odpowiednia pielęgnacja posadzonych i posianych kwiatów. Kolejność dyżurów już została ustalona. Mamy nadzieję, że podołamy temu zadaniu.

Uczniowie klasy 3 a

Podziękowania dla p. Lidii Biernat, za poświęcony czas i podzielenie się swoją wiedzą, oprócz dzieci, składają także wychowawcy klasy 3 a: Katarzyna Puchała i Małgorzata Paw.