ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

14 października 2016 r. uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej uczestniczyli w uroczystości ślubowania.  Podczas tej podniosłej chwili swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Gminy Kęty – Pan Krzysztof Klęczar, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, rodzice i dziadkowie. Pani Dyrektor Ewa Sedeńko w swoim przemówieniu przypomniała o wartościach, którymi powinni cechować się uczniowie naszej szkoły, a które to wartości szczególnie pielęgnował nasz patron Św. Jan Kanty. Życzyła pierwszakom również wielu sukcesów w nauce.

Uczniowie przygotowywali się do tej podniosłej chwili już od pierwszych dni września.   Dzięki swoim wychowawczyniom wdrażali się do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole oraz przygotowali część artystyczną, podczas której zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.

Jednak najważniejsze w tym dniu było złożenie ślubowania. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna, podczas której uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły.

Słowami:

Przyrzekamy uczyć się pilnie.
Przyrzekamy szanować wszystkich,
którzy pracują w szkole po to,
aby nam było w niej dobrze.
Będziemy się starali być
dobrymi kolegami i koleżankami.
Będziemy przyjaciółmi roślin i zwierząt.
Chcemy swoją nauką i zachowaniem
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
oraz naszej Ojczyźnie – Polsce.

wyznaczyli sobie standardy zachowania i postępowania na najbliższe szkolne lata.

Pani Dyrektor pasowała każde z 44 dzieci na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia symbolicznym, dużym ołówkiem.  Ukoronowaniem tej chwili było wręczenie pamiątkowych dyplomów i biretów.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców w poszczególnych klasach.

Lidia Ćwiertnia
Elżbieta Szczepańska