SPACER Z DINOZAURAMI - LEKCJA PRZYRODY W KLASIE 3b

Podczas wycieczki do Krakowa uczniowie klasy trzeciej b obejrzeli film pt. „Spacer z dinozaurami. Prehistoryczna planeta dinozaurów”.  Film oparty na najnowszych badaniach naukowych opowiada o wędrówce i przygodach rodziny dinozaurów. Temat zafascynował dzieci, pobudził ich wyobraźnię, zachęcił do poszukiwań informacji w różnych źródłach wiedzy.  Podczas zajęć w klasie uczniowie indywidualnie przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje: czytali, mówili z pamięci.  Następnie siedząc na dywanie, w grupach wymieniali się swoimi wiadomościami  i pokazywali  kolegom przyniesione książki, zdjęcia, rysunki, figurki.  Kolejnym etapem zajęć było szkicowanie i wycinanie sylwet wybranych przez siebie dinozaurów. Za pomocą techniki odbijanki tworzono barwne tła, na które naklejano sylwety prehistorycznych stworzeń.  Oryginalne prace plastyczne zawieszone na gazetce  stanowią interesującą dekorację klasy.

Magdalena Żużałek-Urbaś