SPOTKANIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W I okresie bieżącego roku szkolnego dzieci z wszystkich klas drugich i trzecich uczestniczyły w czytanych spotkaniach z literaturą dziecięcą.  Wydarzenia te odbywały się w szkolnej bibliotece. Uczniowie z klas drugich wysłuchali baśni J.Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”, dzieci z klas trzecich - legendy „O śpiących rycerzach w Tatrach". Słowo pisane przybliżali uczniowie z Gimnazjum oraz nauczyciele. Jednym z gości spotkania była także p. Lucyna Kubas,  która ponadto przeprowadziła z najmłodszymi słuchaczami zajęcia artystyczno-teatralne. Dzieci brały również udział w mini konkursach sprawdzających wiedzę z treści słuchanego tekstu i zostali nagrodzeniu drobnymi upominkami. W dalszych działaniach, na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej, odbywały się przekłady intersemiotyczne tych tekstów.

Joanna Szlagor