SPOTKANIE UCZNIÓW Z KLAS 1-3 Z TEATREM

Zwalczaj wszelkie przeszkody i wszelkie zawady!
Pędź, leć, płyń bez ustanku! Posłuchaj mej rady!

To hasło przyświecało przedstawieniu, pt. „O wesołym Sindbadzie Żeglarzu”, na które 24 kwietnia 2017 r., do Domu Kultury w Kętach, wybrali się uczniowie klas I-III SP.

Podczas spektaklu, przygotowanego przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa, młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili losy głównego bohatera – księcia  Sindbada, który  mimo otaczającego  go  bogactwa i przepychu, był nieszczęśliwy. Co noc miał sen, w którym nieznana osoba prosiła go o pomoc. I tak rozpoczęła się podróż  Sindbada, w czasie której doświadczył wielu przygód, nie zawsze szczęśliwych. Pewnego dnia zmagał się z Diabłem Morskim. Innym razem został połknięty przez wieloryba. Stanął również do walki ze sługami złego czarnoksiężnika Karabadona, aby w końcu poznać moc Dżina uwięzionego w słynnej lampie Aladyna.
Przedstawienie utrzymane było w wartkim i dynamicznym stylu, w całości okraszone dużą dozą humoru słownego i sytuacyjnego. Szczególne emocje, wśród małej widowni, wywołały bardzo ciekawe efekty świetlne. Podziw publiczności wzbudziła nie  tylko gra aktorska,  ale także  barwne kostiumy oraz malownicza scenografia. Niewątpliwie atutem spektaklu była otwarta na udział osób z widowni akcja sceniczna, co podkreśliło walory dydaktyczne spektaklu.

Fantastyczna oprawa muzyczna, połączona z pięknie zaśpiewanymi piosenkami, wprowadziła uczniów w radosny nastrój i klimat rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”.
„Nie  poskąpi  ci  życie  radości,  gdy  masz  serce  pełne  miłości” –  takie właśnie motto utkwiło dzieciom w pamięci po spotkaniu z tytułowym Sindbadem.

Joanna Kołodziejczyk