SPOTKANIE Z RODZICAMI W KLASIE 3b

„Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych.”

Christian D. Larson

„Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartościowym!”

Albert Einstein

15 czerwca odbyło się spotkanie dzieci z klasy 3 b z rodzicami. Dzieci przygotowały występ z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Przygotowania stanowiły okazję, by poćwiczyć dykcję i umiejętność interpretacji wierszy. Rodzice ze wzruszeniem oglądali i słuchali montażu poetycko-muzycznego. Wiele emocji wzbudziło  czytanie swobodnych tekstów, których autorami były dzieci. Każde z nich miało coś innego do powiedzenia pod hasłem „Co komu w duszy gra…”. Atmosferę dodatkowo poprawił słodki poczęstunek oraz wręczenie własnoręcznie wykonanych przez dzieci prezentów: korali i laurek. To było nasze ostatnie wspólne spotkanie w edukacji wczesnoszkolnej. Prezentacja zdjęć z początkowych lat wspólnej nauki, zabaw, wycieczek i projektów przywołało wiele miłych wspomnień.

Wszystkim naszym uczniom życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, wzajemnej współpracy, szacunku oraz porozumienia w kolejnych latach nauki.

Magdalena Żużałek-Urbaś, Jadwiga Zięba

Podsumowanie tegorocznych osiągnięć klasy. Dzieci brały  udział w wielu konkursach, osiągając wyróżnienia, puchary, miejsca, nagrody, dyplomy.

Imię i nazwisko ucznia

Konkurs, zawody

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2018

Wyróżnienie – najwyższy wynik w szkole

Mateusz Bodek

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2018

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik 2018

Nagroda wynik 89,59%

Pola Góral

Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny o św. Janie Kantym

I miejsce (klasy I-III)

Wyróżnienie (klasy I-III)

Mikołaj Hrapkowicz

Wyróżnienie (klasy I-III)

Igor Nigbor

Julia Kryska

Gminne zawody sportowe Olimpiada Malucha 2017

I miejsce w biegu wahadłowym 4x15m (dziewczęta klas III)

Gminne zawody sportowe Olimpiada Malucha 2017

III miejsce w biegu na 25 m (dziewczęta klas III)

Bartosz Rams

Gminne zawody sportowe Olimpiada Malucha 2017

I miejsce w biegu wahadłowym 4x15m (chłopcy klas III)

Marcel Kusak

Gminne zawody sportowe Olimpiada Malucha 2017

Zakwalifikowanie w etapie szkolnym do etapu gminnego

RODZINNY KONKURS NA BOMBKĘ CHOINKOWĄ – konkurs szkolny

Piotr Hrapkowicz

Regionalny Beskidzki Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

Artystą być

Zakwalifikowanie do etapu gminnego

Wiktor Zieliński

Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek z języka angielskiego

Wynik powyżej średniej krajowej

Zespół  Pasterze

Julia Kryska,

Julia Ficek,

Krzysztof Gworek

Piotr Hrapkowicz, Marcel Kusak,

Wiktor Zieliński

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Emilia Piwowarska

Szkolny Konkurs Plastyczny „Ilustracja do mojej ulubionej książki”

Julia Kryska

Szkolny Konkurs Plastyczny „Ilustracja do mojej ulubionej książki”

Lena Ficoń

Gminny Bieg profilaktyczny „ Uzależnia mnie tylko sport”

Marcin Śleziak

Gminny Bieg profilaktyczny „ Uzależnia mnie tylko sport”

III miejsce

Należy pamiętać o tym, że udział i przygotowanie do konkursów znacznie poszerzyło wiedzę i umiejętności dzieci oraz lepiej przygotowało je do kolejnego etapu edukacji. Uzyskane dobre wyniki są dużym osiągnięciem następujących uczniów: Emilia Piwowarska, Julia Ficek, Paulina Polak, Marcin Śleziak, Zuzanna Woźna, Pola Góral, Milena Szymalska.

W głosowaniu  na najpiękniejszy ogródek kwiatowy nasza klasa zdobyła największą ilość głosów. W głosowaniu brali udział uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Nasz ogródek najbardziej się podoba. Brawo 3b!

Działania charytatywne prowadzone na terenie naszej szkoły niosą ze sobą wiele wspaniałych wartości, kształtując u dzieci wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Osoby, które w bieżącym roku szkolnym zaangażowały się w akcje:

Słodka gwiazdka - Julia Ficek, Emilia Piwowarska, Zuzanna Woźna, Lena Ficoń, Pola Góral, Piotr Hrapkowicz, Marcel Kusak, Igor Nigbor, Bartosz Rams

Piórniki dla Afryki – Paulina Polak, Milena Szymalska, Mikołaj Hrapkowicz, Lena Ficoń, Julia Kryska, Zuzanna Woźna, Krzysztof Gworek, Piotr Hrapkowicz, Weronika Gwózdek,

Adopcja na odległość – Lena Ficoń, Mikołaj Hrapkowicz, Bartosz Rams

Góra grosza – Lena Ficoń, Pola Góral, Weronika Gwózdek, Paulina Polak, Zuzanna Woźna, Krzysztof Gworek, Mikołaj Hrapkowicz,

Zbiórka nakrętek: Zuzanna Woźna, Weronika Gwózdek, Julia Ficek, Mikołaj Hrapkowicz, Pola Góral, Paulina Polak, Marcel Kusak, Marcin Śleziak

Zbiórka makulatury: Bartosz Rams, Lena Ficoń