SPOTKANIE Z UKRAINĄ.

SPOTKANIE Z UKRAINĄ

Nowy cykl zajęć świetlicowych "Podróże po Europie" zaczynamy od poznawania krajów sąsiadujących z Polską.

We wrześniu poznajemy Ukrainę: uczymy się najważniejszych informacji geograficznych, kolorujemy ukraińskie wyszywanki, oglądamy zdjęcia najważniejszych zabytków Ukrainy. Nie jest już dla nas tajemnicą, jakie kolory ma ukraińska flaga, rozpoznajemy jej godło, wiemy, jak nazywa się stolica tego trzy razy większego od Polski kraju. Odkryliśmy, że język ukraiński brzmi czasami podobnie do polskiego, ale czytanie cyrylicy nie jest już takie proste.

Punktem kulminacyjnym było spotkanie młodych Ukraińców z Iwano-Frankiwska (dawnego Stanisławowa) z uczniami klas pierwszych i drugich.  Przekazali nam oni wiele ciekawych informacji na temat ukraińskiej kultury, tradycji i zwyczajów. Nauczyli nas również ukraińskiego tańca i uświadomili, że barszcz czerwony i pierogi to dania typowe nie tylko dla polskiej kuchni.

Wspólna zabawa, granie w gry planszowe, układanie puzzli sprawiło wiele przyjemności nie tylko dzieciom, ale również młodzieży, która niechętnie się z nami żegnała.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia zdjęć ze spotkania oraz znajdującej się obok wejścia do świetlicy gazetki poświęconej Ukrainie.