SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM

Święto Niepodległości było okazją do zorganizowania w świetlicy spotkania z żołnierzem. 21 listopada naszym gościem był st.sierż.rez. Zbigniew Kurnik, który opowiedział dzieciom o wojsku i zachęcał do rozwijania postaw patriotycznych. Uczniowie słuchali z wielkim zaciekawieniem. Mówił, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich praca dla naszej ojczyzny. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Duże zainteresowanie wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Żołnierz pokazał też dzieciom różne elementy umundurowania: czapki, berety, hełm, pas oraz stroje na różną pogodę. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali żołnierską menażkę i sztućce oraz maskę przeciwgazową. Wszyscy chętnie przymierzali wojskowe nakrycia głowy. Uczniowie dowiedzieli się również, co żołnierz robi na poligonie i jakie przybiera barwy maskujące. W celu pokazania tych barw Pan Zbigniew namalował je na twarzach dzieci.

Dzieci miały okazje zadać wiele ciekawych pytań:
Trudno przeżyć na wojnie? Jak wygląda śniadanie i czy trudno je zrobić w tak trudnych warunkach?

Rozmawiały też z zaproszonym gościem o wojskowych pojazdach i samolotach. Dodatkowo pan Zbigniew przeprowadził z dziećmi musztrę. Uwierzcie to nie było takie proste, ale uczniowie dali radę. Żołnierska wizyta była bardzo udana i ciekawa. Panu st.sierż.rez. Zbigniewowi Kurnikowi serdecznie dziękujemy za ciekawy dzień w naszej świetlicy.