ŚWIETLICA - CO SŁYCHAĆ?

Koniec listopada był w świetlicy bardzo pracowity. Zrobiliśmy przedświąteczne porządki, posegregowaliśmy gry i zabawki, wymieniliśmy dekoracje z jesiennych na mikołajkowe.

Ale listopad to także Andrzejki! Jak co roku próbowaliśmy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka tajemnicy co nas czeka. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Dlatego w ramach zajęć świetlicowych wróżyliśmy sobie "Kim będziemy w przyszłości ?", "Jak będzie miał na imie nasz wybranek", "Podróż życia", "Wyścig butów", "Tajemnicze kubki".

Wszystkie przepowiednie traktujemy na wesoło i z przymróżeniem oka!

Zabawa była super!!!

W bieżącym roku szkolnym świetlica czynna jest w godzinach 7.00-16.30. W tym czasie organizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci klas młodszych szkoły podstawowej. Zajęcia opierają się głównie na metodzie jaką jest pedagogika zabawy, ponieważ zabawa jest po zajęciach lekcyjnych najchętniej podejmowaną przez dzieci aktywnością. W ramach tych zajęć organizowane są zajęcia ruchowe w auli szkolnej, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne, zajęcia integracyjne, kącik filmowy oraz tzw."odrabianki".

Staramy się by świetlica była miejscem przyjaznym dziecku, by dostarczała pozytywnych emocji, uczyła konstruktywnej zabawy, rozwijała zainteresowania i kształtowała osobowość naszych uczniów.