ŚWIETLICA SZKOLNA

Do naszej świetlicy zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 - 16:30. Szczególną opieką otaczamy uczniów klas I - III. Świetlica zorganizowana jest dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy swoich rodziców (opiekunów), organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia im opieki w szkole.

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staramy się, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się.
W ramach zajęć świetlicowych odbywają się:
   - zajęcia plastyczne, techniczne
   - gry i zabawy ruchowe na placu zabaw i na sali gimnastycznej
   - zajęcia integrujące grupę
   - zajęcia dydaktyczne usprawniające możliwości intelektualne
Dodatkowo będą odbywać się: Zajęcia Logorytmiczne, Eksperymenty, Klub Origami. A raz w miesiącu będzie nas odwiedzał ciekawy gość np. policjant, leśniczy, oraz goście zza granicy. Będziemy też obchodzić święta nietypowe np. Dzień Grzyba, Dzień Kosmosu.
W ciągu roku szkolnego 2018/2019 będziemy organizować „Świetlicowe Podróże po Europie”, dzięki którym dzieci poznają różne kraje i ich obyczaje, np. Ukraina, Niemcy.
W naszej świetlicy corocznie organizowanych jest wiele uroczystości: Dzień Chłopaka, Andrzejki, Mikołajki, Bal Karnawałowy, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka. Planujemy również ciekawe niespodzianki.
Wychowankowie świetlicy biorą udział w licznych konkursach międzyświetlicowych, ogólnopolskich.
W naszej sali znajdują się zabawki, układanki, duży wybór gier stolikowych. Posiadamy telewizor, odtwarzacz DVD. Korzystamy z placu zabaw, sali gimnastycznej.
Dzieci i ich rodzice zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Świetlicy.