SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W ramach świątecznych przygotowań w naszej szkole odbył się kolejny Konkurs Kolęd i Pastorałek. To najpopularniejszy konkurs w naszej szkole, w tym roku wzięło w nim udział ponad 200 uczestników czyli prawie co trzeci uczeń został kolędnikiem.

W pięćdziesięciu przesłuchaniach, nie tylko śpiew był ważny, własny akompaniament, choreografia, stroje i rekwizyty odegrały również istotną rolę.

Oprócz tradycyjnych kolęd i pastorałek, pojawiły się też zupełnie nowe świąteczne utwory.

Jak co roku jury nie miało łatwego zadania. Ksiądz Władysław Sporek z paniami Kałą

i Płonką debatowali jeszcze długo w pustej już sali audiowizualnej, starając się nie zapomnieć o żadnym wartym nagrodzenia występie.

Ich werdykt pewnie nie zadowoli wszystkich, ale wszyscy którzy stanęli na szkolnej scenie powinni czuć się wygrani. Odważyli się wystąpić publicznie, przygotowywali się do tego występu i wygrali z własną tremą,

Zanim przedstawimy wyniki, bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknych wystąpień, nauczycielom, rodzicom, Wam drodzy uczniowie, oraz głównemu organizatorowi pani Elżbiecie Sztefko.

Czekamy na Was za rok. Zapraszam do obejrzenia fragmentów prawie wszystkich występów. Niektóre z nich, będziecie mogli także obejrzeć „na żywo” przy okazji Szkolnych Jasełek przed samymi świętami.

Agata Płonka

WYNIKI IX SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK