TARGI EDUKACYJNE

15 grudnia 2015r. uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami i pedagogiem szkolnym udali się na Targi Edukacyjne zorganizowane jak co roku w Oświęcimiu. O wszystkich uczestników Targów zadbał gospodarz, czyli Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych. Po uroczystym otwarciu Targów, uczniowie zwiedzali kolejne stanowiska reklamujących się szkół ponadgimnazjalnych, dzięki czemu  mogli zapoznać się z możliwościami kształcenia po ukończeniu gimnazjum. Dzięki rozmowom „u źródła”  z nauczycielami i absolwentami różnych szkół, nasi uczniowie będą mieli łatwiejszy wybór dalszego kierunku kształcenia zgodnie ze swoimi  zainteresowaniami. Dodatkowo gimnazjaliści otrzymali informatory oświatowe na rok 2016/2017 i zwiedzili cały gmach Zespołu Szkół.

K.S.