TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI

"Tworzymy kulturę szacunku w sieci" - pod tym  przewodnim hasłem  obchodzono w tym roku  Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu, który przypadł 6 lutego.  Jak co roku  nasza placówka zgłosiła   chęć  udziału w obchodach tego dnia. W lutym podjęliśmy szereg działań związanych z bezpiecznym Internetem. W  ramach projektu  omówiliśmy na zajęciach  komputerowych,  edukacji informatycznej oraz  lekcjach  informatyki  zagadnienia  dotyczące  bezpieczeństwa ucznia w sieci Internet. Przeprowadziliśmy także wśród dzieci klas 1-3  szkoły podstawowej zajęcia   według projektu „Zabawa w Internet”. W ramach zajęć z wychowawcą  omówiliśmy  tematykę Cyber Ja. Na zajęciach uczniowie otrzymali  opracowaną ulotkę informacyjną na temat cyberprzemocy. Odbyły się spotkania z policjantem na  temat cyberzagrożeń dla uczniów klas VI i VII  szkoły podstawowej.  Na korytarzach pojawiły się    ciekawe gazetki  poświęcone  obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu oraz ochronie danych osobowych. Na  zajęciach  Klubu Młodego Informatyka zostały omówione zagadnienia związane z  netykietą  sieciową, a interesujące    prezentacje multimedialne wprowadziły uczniów w świat dobrych manier, które obowiązują nie tylko w wirtualnym świecie. Podejmowane akcje  były skorelowane z udziałem szkoły w projekcie  „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole cały rok”. Poprzez te wszystkie działania, uczniowie lepiej poznali  tajniki bezpiecznego funkcjonowania w sieci.

J.Wójcikiewicz-Paw