UCZNIOWIE "JEDYNKI" CZYTAJĄ LEKTURY

Powiatowy Konkurs Czytelniczy” Nasze Lektury” - Etap VI pod hasłem: Clive Staples Lewis, Lew , czarownica i stara szafa, już za nami. Kolejny test konkursowy jeszcze przed nami, czyli przed ambitna grupą uczniów z Jedynki. Uczennice i uczniowie klasy 6c Julia Gawęda, Martyna Gawęda, Anita Nycz, Jakub Nycz,  Paulina Puchała kl.7b, Szymon Szafraniec, Kacper Wójcik, od października 2017 roku  aktywnie biorą udział w tym  konkursie. Zakwalifikowanie się do kolejnych etapów wymagało przeczytania kilku lektur i później napisania testu ze znajomości książek. Test sprawdzał nie tylko wiedzę o lekturze, ale i o autorze, czasem trzeba było znać realia epoki, w której rozgrywała się akcja. Konkurs rozbudza zainteresowania czytelnicze i pozwala na konfrontacje z wiedzy z zakresu lektur szkolnych. Uczniowie mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w kolejnych testach; Paulina Puchała, Martyna Gawęda i Szymon Szafraniec zdobyli, jak dotąd, największą ilość punktów. Gratulujemy! Ostateczne wyniki poznamy podczas podsumowania Konkursu w czerwcu, a teraz przed naszymi czytelnikami ostatni już, VII etap i lektura „W pustyni i w puszczy”.

Na kolejnych etapach konkursu uczniowie przeczytali następujące lektury:

Małgorzata Musierowicz, Kwiat kalafiora, Adam Bahdaj Kapelusz za sto tysięcy, Lewiis Caroll, Przygody Alicji w krainie czarów, Sat-Okh, Biały mustang, Janusz Korczak, Król Maciuś Pierwszy, Clive Staples Lewis, Lew, czarownica i stara szafa(Opowieści z Narni), Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy.

Organizatorem Powiatowego Konkursu Czytelniczego „ Nasze Lektury” jest Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu, a gościnnych progów użycza Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu. Uczniów przygotowują panie polonistki Jolanta Herl i Agata Wróbel-Rejman. Uczestnikom Konkursu życzymy powodzenia na kolejnym, ostatnim etapie w piątek 25 maja 2018r.

Agata Wróbel-Rejman