WARSZTATY WIELKANOCNE Va

Dorota Katańska

WARSZTATY WIELKANOCNE  Va

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą  nasza klasa kolejny raz wzięła udział w warsztatach w kęckim muzeum.
           Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym.
           Uczestnictwo w warsztatach dało możliwość współpracy i współdziałania uczniów oraz stworzyło warunki do rozwijania twórczości i wyobraźni dzieci. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzących ozdabiali swoje wielkanocne jaja metodą batikową. Widać było ich ogromne zaangażowanie w tworzenie małych dzieł sztuki. Własnoręcznie ozdobione jaja niewątpliwie ozdobią wielkanocny koszyczek.