WIOSENNE OBSERWACJE KLASY 3b

W kwietniu i maju piękna pogoda zachęca  do wspólnych spacerów w pobliżu szkoły. Pierwsza przechadzka klasy odbyła się, gdy zakwitły drzewa owocowe, forsycje, magnolie i migdałowce. Ogród klasztorny jest miejscem, gdzie można było poznawać te piękne drzewa i krzewy, do woli przechadzać się po gęstej trawie, robić bukiety z kwitnących traw.  W ogrodzie szkolnym stworzono uczniom warunki do własnej hodowli kwiatów. Dzieci z naszej klasy posadziły  aksamitki, pelargonie, begonie, surfinie i dalie. Można nacieszyć oczy bogactwem barw i kształtów swoich roślin,  pielęgnować i obserwować ich rozwój. Ostatnie obserwacje kwitnących azalii, rododendronów i bzów dostarczyły dzieciom wielu wrażeń estetycznych oraz zainspirowały do wykonania  prac plastycznych, które w najbliższym czasie ozdobią szkolną gazetkę.

Magdalena Żużałek-Urbaś