WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

26 maja w Polsce odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Nasza szkoła była w tym dniu siedzibą jednej z komisji wyborczych. Atmosfera głosowania pozostała w murach budynku jeszcze przez jakiś czas. I dobrze, bo nasi uczniowie też brali udział w czymś, co nazywamy obywatelskim obowiązkiem. Ale po kolei.

Od dnia 21 maja odbywała się w Szkole podstawowej nr 1 kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego, podczas której kandydaci prezentowali swój program i zachęcali do głosowania na swoje osoby.

Same wybory odbyły się 29 maja. Głosy oddawano na kartach wyborczych, na których umieszczono imiona i nazwiska 6 osób kandydujących do SU na rok szkolny 2019/2020. Uczniowie klas 4-8 oraz 3 gimnazjum na jednej karcie do głosowania mogli zaznaczyć tylko jedno nazwisko. Łącznie oddano 269 głosów, wszystkie ważne. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Wybory przebiegły w spokojnej miłej atmosferze, sprawnie i bez zakłóceń.

W głosowaniu tajnym, powszechnym i bezpośrednim wyłoniono samorządową reprezentację szkoły. W roku szkolnym 2019/2020 naszą uczniowską szkolną społeczność reprezentować będą:

Przewodniczący Jakub Nycz (klasa 7c)– 77 głosów

Zastępca Przewodniczącego Martyna Fajferek (klasa 6c)– 64 głosy

Pozostali kandydaci uzyskali odpowiednio: Aneta Kliś (7a) – 50 głosów, Andrzej Kluczewski (6c) – 43 głosy, Mikołaj Pudełko (7a) – 32 głosy, Wiktoria Spiesz (7a) – 3 głosy

Zwycięzcom gratulujemy, życzymy wytrwałości, ciekawych pomysłów i jak najlepszych efektów w pełnieniu nowych funkcji, a wszystkim nauczycielom oraz społeczności uczniowskiej serdecznie dziękujemy za wzorową postawę w dniu wyborów.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to wprowadzenie w dorosłość oraz uczenie odpowiedzialności obywatelskiej i społecznego zaangażowania. Cieszy więc fakt, że młodzież tak chętnie i odpowiedzialnie uczestniczyła w wyborach.