Wyjazd mikołajkowy klas III a i III b

Z czym kojarzy się dzieciom dzień 6 grudnia? Z otrzymywaniem prezentów.
Uczniowie klas III a i III b otrzymali od swoich rodziców i wychowawców prezent mikołajkowy już dnia 23 listopada. Tym prezentem był wyjazd do Krakowa i Bębła, gdzie czekały na dzieci różnorodne atrakcje.

W Krakowie (w Cinema City w Galerii Kazimierz) dzieci obejrzały dwa 45-minutowe filmy
w ramach cyklu Mała Akademia BBC. Pierwszy z nich pt. „Dzika Afryka” zabrał dzieci
w podróż do fascynującego kontynentu – Afryki i pozwolił im przeżyć niezwykłe safari. Drugi film pt. „Spacer z dinozaurami” przeniósł młodych widzów do czasów prehistorycznych i umożliwił im spotkanie ze stworzeniami, które wyginęły miliony lat temu.

W Bębłnie, w fabryce ozdób szklanych ARMAR dzieci wzięły udział w warsztatach malowania bombek oraz zwiedziły zakład i tym samym poznały etapy powstawania ozdób choinkowych. Dopełnieniem wczuwania się w świąteczny nastrój, było odwiedzenie sklepu firmowego fabryki. Można było poczuć się w nim, jak w świątecznej, bajkowej krainie.

Wyjazd na pewno zapadł dzieciom w pamięci. W czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przypominać im o nim będzie wisząca na drzewku świątecznym, własnoręcznie ozdobiona szklana bombka.

Katarzyna Puchała