WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH "ŚWIETLIK"

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” powstał w 2007 roku z inicjatywy dr Dagmary Sokołowskiej, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego.

13 marca br. nasi uczniowie już po raz kolejny wzięli udział w konkursie „Świetlik”. W tym roku była to już  XI edycja. Szkołę reprezentowało 68 dzieci, w tym 20 z klas I-III oraz 48 z klas IV-VII. Konkurs wymagał od uczestnika posiadania dużej wiedzy przyrodniczej,  a także przeprowadzenia wielu doświadczeń. Uświadamiają one, że wszystko, co dzieje się w naturze, ale też w domu, w szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Eksperymenty pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie kolegów w szkole lub w rodzinie. Uczą dyscypliny i cierpliwości. Sam  test jest nastawiony na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Pytania nieraz są długie i zawiłe, aby przyzwyczaić dziecko do wnikliwego czytania. O najlepsze wyniki naprawdę trzeba mocno walczyć.

Miło nam przekazać informację, że nagrodzeni w konkursie zostali: Jan Stanecki z kl. III a, Emilia Korpacka z klasy III a, Lena Ficoń z klasy III b oraz Jakub Nycz z kl. IV e. Ponadto wyróżnienia w konkursie otrzymało 7 uczniów.

Tak naprawdę wygrali wszyscy przygotowujący się! Wygraliście chęć poznawania świata:) GRATULUJEMY!

Imię i nazwisko ucznia

Nagroda