Z POTRZEBY SERCA... "SŁODKA GWIAZDKA" W NASZEJ SZKOLE

Podobnie jak na palecie artysty w naszym życiu jest taki kolor, który nadaje mu sens i budzi uśmiech na twarzy drugiego człowieka.

Jest to kolor dobroci. Bezinteresowna pomoc to bardzo cenny dar, jaki człowiek ofiaruje drugiemu człowiekowi nie oczekując nic w zamian.
Nie sposób przecenić wymiaru i znaczenia działalności charytatywnej – szczególnie dziś, gdy otacza nas tyle biedy i obojętności.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, również i w tym roku zorganizowaliśmy kolejną „słodką gwiazdkę” dla wybranych dzieci z naszej szkoły. Przez cały grudzień trwała akcja zbierania słodyczy, artykułów spożywczych, środków czystości, przyborów szkolnych, książek i zabawek.
Z zebranych rzeczy zostały przygotowane paczki, które trafiły do dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin. Sprawiły one wielką radość obdarowanym i stały się pomocne w zorganizowaniu świąt. Udało nam się w ten sposób obdarować 31 dzieci i 7 rodzin.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują uczniom, rodzicom, wychowawcom klas, Radzie Rodziców ZSG nr 1 w Kętach, Radnym Dzielnicy Stare Miasto oraz indywidualnym sponsorom za wsparcie akcji.

M.Bauer, I. Musiał