ZABAWA W INTERNET

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach I b,  I c, II a, III a, III b, III c i III d   szkoły podstawowej  przeprowadzone zostały  zajęcia komputerowe  według projektu edukacyjnego Necio.pl. poświęcone bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.  Uczniowie  z zaciekawieniem obejrzeli  bajkę edukacyjną „Mój przyjaciel Necio”  oraz filmik „Co to jest Internet”. Poznali postacie Sieciaków, czyli dzieciaków, którzy wiedzą  jak bezpiecznie korzystać z Internetu   i Sieciuchów, które chcą zniszczyć Internet.  Następnie, poprzez grę ruchową tworzyli sieć komputerową. Pod hasłem „Grzeczni w Internecie”  rysowali z użyciem myszki i pisali w zabawie z klawiaturą. Słuchając  piosenki "Fajnie w Internecie” uczniowie dowiedzieli się jakich  zasad   bezpieczeństwa należy przestrzegać  w   sieci. Szczególnie  spodobały się im gry edukacyjne  „Konstruktor”, Porządki Ajpi” i „Zbuduj robota”.  Na zakończenie zajęć  pierwszoklasiści otrzymali edukacyjne kolorowanki   NetRobiego.  Najmłodsi uczestnicy  projektu poprzez zabawę, rozwiązywanie ćwiczeń w łatwy sposób przyswoili sobie  wiedzę  na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

J.Wójcikiewicz-Paw