ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE W KLASIE 2d

18 października br., uczniowie klasy 2 d uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, której tematem było „Spotkanie z legendą”. Legenda w prosty sposób wprowadza najmłodszych w takie zagadnienia, jak tradycja i kultura. W czasie zajęć dzieci wysłuchały treści jednej z najbardziej znanych legend warszawskich  - „Legendy o Bazyliszku”. Następnie próbowały ułożyć plan wydarzeń legendy, co wcale nie było dla nich takie łatwe. Na koniec uczniowie wykonali pracę plastyczną, podczas której zmagali się, kto z nich stworzy najstraszniejszego Bazyliszka.
Legendy są pierwszym elementem folkloru i tradycji, z którym spotykamy się jeszcze jako dzieci. To właśnie one przybliżają historię naszego narodu, uczą nas co jest dobre, a co złe. Legendy były też pierwszymi historiami, które ktoś nam opowiedział. Świat dziecka wypełniony jest bajkami, baśniami oraz legendami. Zatem dzielmy się nimi z naszymi pociechami i czytajmy im legendy!

Joanna Kołodziejczyk