ZAJĘCIA "POZNAJ BEZPIECZNY INTERNET" W KLASIE 1 a

11 stycznia 2016 roku uczniowie klasy 1 a wzięli udział w zajęciach „Poznaj Bezpieczny Internet” przeprowadzonych przez wolontariuszkę Fundacji Orange - panią Martę Chylaszek. Dzieci poznały dobre Sieciaki i złe Sieciuchy poprzez obejrzenie trzech odcinków filmu animowanego z serii sieciaki.pl (Odcinek 1: Nie podawaj swoich danych, Odcinek 2: Zabezpiecz swój komputer, Odcinek 3: Mów, jeśli coś jest nie tak). Zajęcia miały na celu uwrażliwić dzieci na niebezpieczeństwa jakie czyhają na nie w Internecie oraz zapoznać je z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci.

Tematyka świadomego korzystania z sieci jest niezwykle istotna, gdyż w obecnych czasach nowe technologie są bliskie coraz młodszym dzieciom. Ponadto zbliżające się ferie zimowe podczas, których dzieci dysponują większą ilością czasu wolnego, to dobry moment na to, aby poznać zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

K.P.