ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

„Wakacje w marzeniach” – takie motto towarzyszyło uroczystemu zakończeniu roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętach. Część oficjalna rozpoczęła się przywitaniem dyrekcji, zaproszonych gości, nauczycieli oraz uczniów. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Gminy Kęty, Krzysztof Jan Klęczar, pani dyrektor Wydziału Rozwoju Gminy Kęty, Urszula Baczyńska – Śleziak,  pani dyrektor Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Kętach,  Renata Stachura oraz przedstawiciele Rady Rodziców: pani Izabela Kawczyńska, pani Gabriela Piecha, pani Marlena Wójcicka oraz pan Tomasz Cępiel.

W przemówieniu skierowanym do uczniów pani dyrektor SP nr 1 w Kętach Ewa Sedeńko krótko podsumowała miniony rok szkolny, życzyła na wakacje nieco „zdrowej” nudy, szczególną uwagę zwracając na to, by wszyscy pamiętali o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku wakacyjnego. Do uczniów krótko przemówiła również pani dyrektor Renata Stachura, odwołała się do motta akademii, że najpiękniejsze są wakacje w marzeniach oraz  przyłączyła się do życzeń miłych, wesołych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Następnie  uczniowie, którzy w tym roku szkolnym pracowali szczególnie intensywnie, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a niektórzy zostali nagrodzeni również wpisem do Złotej Księgi. To ci, którzy w wyniku klasyfikacji rocznej otrzymali wzorowe zachowanie, a  średnia ocen na ich  świadectwie wyniosła 5,0.

W części artystycznej uczniowie klasy 7c, pracujący pod kierunkiem p. Katarzyny Opyrchał,  w krótkich humorystycznych scenkach podali propozycje, jak można ciekawie spędzić wakacje. Scenki przeplatane były wesołymi piosenkami wykonanymi przez chór pracujący pod kierunkiem p. Elżbieta Sztefko. Cała uroczystość zakończyła się życzeniami dobrej zabawy podczas tegorocznych wakacji.